Гепатит

Що таке гепатит?

Вірус гепатиту

Вірус гепатиту

Гепатит – запальні захворювання печінки різного походження. Всі види цього захворювання різняться між собою як формою передачі, так і способами профілактики, лікування і т. Д. Смертність від вірусних гепатитів в світі щорічно складає близько 1,4 мільйона чоловік, вони входять до числа основних причин розвитку цирозу і раку печінки. Захворювання може протікати гостро, з ярко вираженими симптомами, але частіше симптоми повністю відсутні, а діагноз ставиться тільки під час диспансеризації. Сьогодні доступні щеплення від гепатитів А і В. Вакцини від гепатиту С поки не існує, проте завдяки новітнім методам лікування цей вид гепатиту повністю виліковний.

За оцінками ВООЗ, на Землі зараз близько 350 мільйонів осіб хворіють на тим чи іншим видом вірусного гепатиту. В основному мова йде про гепатит В (257 мільйонів) і С (71 мільйон). Причому близько 80 відсотків інфікованих не здогадуються, що вони – носії небезпечного вірусу. Найбільше нових заражень реєструється в країнах Африки і Південно-Східної Азії.

Види гепатиту

Гепатит – це ціла група запальних захворювань печінки, різних за своїм походженням. Найчисленніша з них – гепатити вірусного походження: A, B, C, D, E, F, G.

Також розрізняють:

Токсичні гепатити, що виникають при прийомі цілого ряду лікарських препаратів у пацієнтів з підвищеною індивідуальною чутливістю до того чи іншого препарату; при отруєнні токсинами деяких видів грибів (наприклад, блідої поганки, ін.), алкоголем (включаючи пиво), промисловими отрутами
Аутоімунні гепатити, механізм яких пов’язаний з різними дефектами роботи імунної системи
Бактеріальні гепатити – як прояв або ускладнення інших захворювань, зокрема сифілісу, сепсису, лептоспірозу, ін.
Променевої гепатит, що розвивається під дією іонізуючої радіації
Гепатити, що виникають внаслідок захворювань різних органів і систем: серцево-судинних, метаболічних, ендокринних (діабет, порушення функціонування щитовидної залози та ін.)
Залежно від форми гепатиту та етіологічного фактора різниться підхід до лікування захворювання і прогноз.