Меморандум про співпрацю

9 грудня 2020 року в.о. директора ЦГЗ МОЗ України Ігор Кузін  та виконавчий директор ГО БСД  Юрій Войналович, що представляє спільноту людей з вірусними гепатитами, підписали Меморандум про співпрацю. 

На сьогодні в Україні живуть близько 1 млн 300 тисяч людей з вірусним гепатитом C та 600 тисяч з вірусним гепатитом B.

Це юридичне оформлення партнерства  спрямованого на подолання епідемії  вірусних гепатитів в Україні.

В рамках виконання Державної стратегії протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів на період до 2030 року.

Досягнення амбітних цілей ми плануємо шляхом розширення доступу до найефективніших методів діагностики та сучасного лікування ВГС.

Для цього необхідно

  • Зменшити вартість обстежень перед початком та під час лікування хронічного гепатиту B, С та D шляхом отримання дисконту в Мережах приватних лабораторій  
  • Адвокатувати включення цих обстеження в гарантований державою безкоштовний пакет для кожного пацієнта з ХВГ
  • Зробити надання медичної допомоги пацієнтам з ВГ доступним на рівні сімейного лікаря. Як тестування, так і подальше обстеження та лікування у випадках, що не потребують госпіталізації 
  • Адвокатувати на національному рівні затвердження переліку рекомендованих обстежень. Що унеможливить  призначення зайвих дороговартісних аналізів.
  •  Забезпечити вільний доступ до генеричних препаратів для лікування ВГ як в державних програмах, так і аптечній мережі
  •  Впроваджувати підходи щодо лікування всіх пацієнтів з ВГ незалежно від стадії ураження печінки тощо. 

Цільовим показником на 2030 рік є безкоштовне лікування 90% пацієнтів із хронічним ВГС та 40% пацієнтів з хронічним ВГВ. 

Завдяки об’єднанню зусиль  Громадського сектору  та Державних установ   ми зможемо подолати епідемію Вірусних Гепатитів в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.