Більше тестів на гепатит зараз =

?Сьогодні Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами — а отже чудовий привід нагадати тобі 7 важливих фактів про цю хворобу і зробити крок до перемоги над нею.

? Гепатит – це інфекційна хвороба, що вражає печінку. Вона може проходити безсимптомно та вводити тебе в оману, «атакуючи» інші органи. Вірус, що потрапив в організм, може паразитувати на серцево-судинній, кістковій або нервовій системі, викликати головний біль, шкірні захворювання, ревматизм, — словом, маскується як може. Тому так важливо регулярно тестуватись на гепатити!

? Існує п’ять основних типів вірусу гепатиту: А, В, С, D і Е. Найнебезпечніші з них — вірусні гепатити B та С: саме на них припадає 96% смертей від цієї хвороби.

? Ти можеш отримати вірусний гепатит, якщо хоч раз з тобою траплялось щось із цього: незахищений секс; ін’єкції ліків чи будь-яких інших речовин; процедури в стоматолога, манікюр, татуювання чи «уколи краси»; користування не продезінфікованими предметами гігієни; брудні руки перед їжею, споживання немитих овочів чи фруктів, та й просто побутові порізи. Скоріш за все, щось із цього хоч раз бувало з тобою, так? Отож знаймо, що захворіти на гепатит може будь-хто, і в цьому немає нічого соромного.

? Через те, що заразитись можна купою буденних способів, тест на вірусні гепатити маєш здавати щороку. Він оплачений державою, займає всього 10 хвилин і має бути в твого сімейного лікаря/лікарки або в спеціалізованих пунктах тестувань на гепатити.

? Від Гепатиту B маєш ще й провакцинуватись! Щеплення від нього захищає і від гепатиту D, який часто йде супутньою хворобою. Якщо не вакцинуватися, то можна отримати хворобу на все життя: вона рідко виліковується повністю, та її можна стримувати — прийомом препаратів щодня, все життя. Тому краще один раз щепись і май спокій. А от від гепатиту C на жаль немає вакцини.

? Хай від нього і нема вакцини, та вірусний гепатит С можна повністю вилікувати — амбулаторно і всього за 12 або 24 тижнів. Державна забезпечує безкоштовними ліками в достатній кількості. Також можна пройти курс лікування придбавши ліки в аптеці за 500-600$.

➕ Якщо результат твого швидкого тесту на гепатит позитивний — маєш звернутися до лікаря/лікарки-інфекціоніста або гастроентеролога. Якщо не маєш бажання обговорювати, де і як саме до тебе потрапила інфекція – маєш повне право нічого не казати.

? Можеш завжди звернутися за консультацією до Громадської організації “bcd” — її заснували люди, які самі вже перемогли хворобу, а тепер допомагають іншим. В цій громадській організації тобі допоможуть «розшифрувати» лікарські направлення, обрати дійсно необхідний перелік аналізів, поділяться знижками на ці аналізи. Також нададуть психологічну підтримку і допоможуть потрапити на безкоштовну програму лікування. Пиши їм на фейсбук або телефонуй: 073 044 73 44

? Здаючи тест на вірусні гепатити, ти не лише перевіряєш власний статус, але й стимулюєш державу закуповувати більше ліків проти цієї хвороби та запускати безкоштовні програми лікування. Більше пройдених тестів — більше видимості проблеми для держави, більше стимулу щось робити. Зроби свій внесок в добру справу, адже це питання здоров’я сотень тисяч людей.

? За загальною оцінкою, кількість людей з гепатитом типу С в Україні – 1 500 000. Півтора мільйона українців та українок — і це лише гепатит С, а є ж і решта 4 типи. Та це лише приблизна кількість, адже на офіційному обліку стоїть тільки 90 000 людей. Тобто, більшість навіть не здогадується про свій статус, дозволяючи хворобі безкарно руйнувати власне здоров’я та наражаючи на небезпеку оточення. Через недостатні рівні тестування держава «не бачить» людей з вірусними гепатитами і, відповідно, «не бачить» попиту на ліки проти них. Так, не тестуючись регулярно, ми дозволяємо не закуповувати ліки проти цієї хвороби в необхідному обсягу.

Чим більше зданих тестів — тим більше ліків проти вірусних гепатитів, більше мільйонів здорових українців та українок та більше безпеки для всіх нас — навіть при порізах чи немитих руках. Тестуйся!

Оригінал статті: https://www.facebook.com/simeynyk.info/photos/a.123039182413628/572655870785288/