Денис

Я проживаю у Хмельницькій області, у маленькому містечку. Зараз я на пенсії через інвалідність, маю 2 групу. Основний діагноз – цироз печінки.

Про свій діагноз я дізнався в серпні 2018 року. Тоді я лікував цироз і лікарка звернула увагу на мої аналізи, точніше, на відсутність позитивної динаміки в лікуванні. Мабуть, вона щось запідозрила й направила мене на обстеження щодо вірусних гепатитів.

Уперше в лікарню я потрапив у березні 2017 року у стані гострої інтоксикації алкоголем. Тоді в мене був асцит і мені відразу поставили діагноз алкогольного цирозу. Про те, що цироз міг би виникнути через гепатит, ніхто не думав і не говорив, одразу пов’язали його із вживанням алкоголю.

Я і сам не думав щодо гепатиту, бо, у принципі, не уявляв, що це таке. Лише після встановлення діагнозу почав більше читати. Я розказав близькому колу друзів про свій діагноз і всі спокійно зреагували.

Коли я вже дізнався про гепатит, то згадав, що час від часу в мене з’являвся специфічний присмак у роті

Та я й не переживав особливо, бо на той час у мене вже був декомпенсований цироз, я прочитав в інтернеті що з таким діагнозом довго не живуть. Тому чого ж мені за гепатити переживати?

Коли я вже дізнався про гепатит, то згадав, що час від часу в мене з’являвся специфічний присмак у роті, який може свідчити про серйозні проблеми з печінкою.

Коли вже отримав результати, то лікар розказала мені, що є державна програма, і подала документи, щоби я отримав лікування.

Інфекціоніст мені повідомила, що за станом моєї печінки (у мене фіброз 4 ступеню) я заразився років 15–20 тому. Я собі уявив, що це був час мого навчання в університеті, тоді я вів специфічне життя, міг користуватися спільними лезами для гоління, наприклад. Пів року я вживав наркотики ін’єкційно.

Лікування, яке тривало пів року, я почав у серпні 2019 року.

Я хотів вилікуватись, але розумів, що не маю коштів, тому як християнин почав молитись. Невдовзі після молитви, у YouTube мені трапився запис, у якому чоловік згадав Юрія Войналовича (голова громадської організації, яка допомагає пацієнтам із вірусним гепатитом). Я знайшов його через інтернет, зв’язався з ним. Юрій сказав, що на Хмельницьку область відправлено близько 150 курсів препаратів для лікування вірусного гепатиту C, поінформував, куди мені звертатись, і я так і зробив. Приїхав у лікарню й там отримав безкоштовні ліки.

Моє лікування проходило легко, якщо й були побічні реакції, то я їх і не помітив. Результати обстеження показали, що я повністю вилікувався й навіть полінейропатія, яка була до цього, у мене пройшла.

Іншим я б порадив не втрачати надію, молитись і вчасно проходити обстеження.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.