Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити

Вірусні гепатити – тестуватися варто раз на рік

 

Войналович Юрий

Войналович Юрий

Киянину Юрію Войналовичу також пощастило вчасно виявити небезпечнухворобу.

Йому було 35 років, коли у нього діагностували вірусний гепатит С.

У 2007 році він став на облік з приводу іншого захворювання і вирішив пройти комплексне обстеження.

Один з аналізів був саме на гепатит, він і підтвердив наявність гепатиту С в організмі.

 

 

– Хвороба жодним чином себе не проявляла. Єдине, що мене непокоїло, це те, що я не міг набрати вагу. У мене був зріст 183 см і вага 76 кг. Крім того, періодично був біль у суглобах, – розповідає Юрій Войналович.

Після виявлення захворювання Юрій провів дообстеження та шукав інформацію щодо лікування.

– На той час, це 2007 рік, воно було платним і доволі дороговартісним. Курс коштував близько $11 тис. Водночас його ефективність та безпечність викликала сумніви. Лікування тривало від півроку до року й гарантувало ефект 50 на 50, тобто воно могло допомогти або ні, – додає чоловік.

Тоді він не розпочав лікування через його вартість та сумніви в ефективності. Із часом у чоловіка з’явилася родина, у його дружини також виявили вірусний гепатит С.

– Переламним для нас був 2016 рік. Я поставив собі за мету вилікувати дружину. Випадково натрапив на спеціальну програму, яку фінансував міжнародний фонд. Вони гарантувати безкоштовно два препарати від гепатиту С, третій треба було самому докупити. Ми взяли участь у програмі і, не повірите, повністю подолали хворобу за 12 тижнів! Наразі ми обоє здорові, вірус до нас не повернувся, – продовжує Юрій Войналович.

Оригінал статті: https://fakty.com.ua/ua/mizhnarodnyj-tyzhden-testuvannya-na-vil-ta-virusni-gepatyty/