Співпраця

Гепатит – це запалення печінки, внаслідок якого руйнуються клітини печінки. Його причиною можуть стати інфекції, зловживання алкоголем, жирною їжею, отруєння, в тому числі лікарський, неправильний способу життя.

Якщо організм не встигає відновлювати зруйновані клітини печінки, вони заміщуються сполучною тканиною – виникає фіброз. Тривалий хронічний перебіг захворювання або активне запалення призводить до поступового збільшення кількості сполучної тканини і зменшення кількості клітин, що виконують функції печінки. Важка стадія фіброзу, коли сполучною тканиною замінена значна частина печінки, називається цирозом.

З розвитком фіброзу печінка все гірше і гірше виконує свої функції. При важкому декомпенсованому цирозі може розвинутися печінкова недостатність, що може призвести до смерті.

За даними МОЗ, хронічні вірусні гепатити є причиною 80% випадків раку печінки, який в свою чергу серед ракових захворювань займає 8 місце за кількістю смертельних випадків.

В даний час існують лікарські засоби, що дозволяють практично в 100% випадків вилікувати хронічний вірусний гепатит С і значно знизити активність вірусу гепатиту В. Тому, щоб не допустити важкий наслідків, важливо вчасно звернутися до лікаря і регулярно спостерігатися у нього протягом всього перебігу захворювання.