У цьому випуску ми поділимося надихаючими історіями успіху деяких учасників навчання програми STEP-UP у 2018/2019 рр. Ми звернулися до випускників
того року і поговорили з ними про успіхи, яких їм вдалося досягти, а також про ті складнощі, з якими вони зіткнулися, працюючи над своїми проєктами після
завершення навчання. Таня, Лука, Акмал, Роббі, Олександра, Маріо та Юрій – дякую, що поділися з нами своїми історіями!
STEP-UP – це освітня ініціатива для активістів спільноти ЛЖВ у Європі та Центральній Азії. Ця ініціатива була запущена Європейською Групою з Лікування СНІДу (The European AIDS Treatment Group, EATG) у 2013 році. З того часу сотні учасників з Європейського регіону ВООЗ пройшли навчання за програмою STEP-UP.
STEP-UP – це проєкт, націлений на розширення можливостей нового покоління активістів і більш глибоке їхнє залучення до проблем спільноти на локальному та національному рівнях. У рамках навчання висвітлюються такі ключові теми, як лікування ВІЛ, профілактичні заходи та стратегії, підвищення рівня проінформованості, якість життя людей, які живуть із ВІЛ, адвокація та правозахист.
Проходячи кожен модуль навчання, учасники програми набувають знання та навички в галузі науки та активістської діяльності. Тренери і спікери програми самі є активістами, завдяки чому вони можуть ділитися своїм особистим досвідом та експертизою.
Крім цього, STEP-UP є чудовою платформою для нетворкінгу, де активісти спільноти з різних країн Європейського регіону ВООЗ можуть знайомитися, співпрацювати та навчатися один в одного.
Важливим аспектом, що дозволяє зробити навчання та нетворкінг у рамках академії STEP-UP успішним, є той факт, що навчання проводиться як англійською, так і російською мовами.
Юрій Войналович
УКРАЇНА
Інформаційні матеріали для
спеціалістів охорони здоров’я
В Україні за офіційними даними у 2019 році оціночна чисельність людей, які живуть із гепатитом C становила 1,5 мільйона, з гепатитом B – 600 тисяч. З них знають про свій діагноз лише 82 тисячі хворих на гепатит С. Революційні зміни стандартів лікування вірусних гепатитів B та С, закупівля країною препаратів прямої дії для лікування гепатиту C, нові препарати для лікування ВІЛ-інфекції дали надію багатьом пацієнтам в Україні.
Однією із ключових проблем у боротьбі з епідемією гепатитів є гострий дефіцит літератури українською мовою для медичних, соціальних працівників та пацієнтів.
Участь в Академії STEP-UP 2018/19 надала Юрію необхідні знання та сформувала навички адвокації. Особливу роль, як він вважає, зіграли знання з комунікацій та взаємодії з партнерами, проведені Lisa Power та Julian Hows.
Це дозволило Юрію Войналовичу розробити проєкт та отримати фінансування від EATG у рамках проєкту CoPE. Мета проєкту Юрія – забезпечити доступ до методичної літератури з питань профілактики, діагностики, лікування та моніторингу вірусних гепатитів B та С для медичних працівників різних спеціальностей, а також соціальним працівникам – консультантам представників ключових спільнот. Особливе місце у документі приділено допомозі за наявності поєднаної патології вірусних гепатитів із туберкульозом та ВІЛ.Для України брошура є унікальною, включає сучасні стандарти діагностики та лікування, а також унікальний досвід громадської організації у наданні медико-соціальних послуг хворим на гепатити B, С та коінфекції з використанням методики онлайн консультування, особливо необхідне в умовах епідемії COVID-19.
Команда громадської організації BCD
Розробила план розповсюдження публікації. З метою забезпечення максимального охоплення цільової аудиторії документ розміщено на сайті організації з подальшим розповсюдженням через соціальні мережі.
Крім того, тираж (3000 копій) було передано національним неурядовим організаціям, що надають допомогу ключовим співтовариствам («Мережа 100% життя», «Асоціація професійних капеланів України», «Асоціація Християнських центрів реабілітації для людей із залежністю», «Національна гаряча лінія з вірусних гепатитів», «Національна гаряча лінія з питань »).
Завдяки розміщенню брошури на сайті громадської організації BCD та розповсюдженню через сторінку у Facebook ( https://www. facebook.com/grbcd ) за допомогою таргетної реклами, досягнуто охоплення до 100 тисяч читачів на місяць.
Оригінал статті: https://drive.google.com/file/d/15HT8OdxqQLhWJY4jVd07WwvttGtVfb69/view?fbclid=IwAR3x8ZVZPIeHIp3fhHk7boY1TJx30ZvtWTOSu2YgY8XQwihMq1vBcxp1-jw