Пошкодження печінки і пов’язана з цим неможливість печінки виконувати свої функціі – головна небезпека хронічних вірусних гепатитів. В процесі захворювання печінка проходить через кілька стадій.

  • Інфікування: коли вірус гепатиту В проникає в організм, він потрапляє в клітини печінки і починає розмножуватися, утворюються нові копії вірусу, які ушкоджують інші клітини печінки і таким чином, інфекція поширюється в тканини печінки.
  • Запалення – гострий гепатит, тобто запалення тканини печінки; на цій стадії симптоми маловиражен, тільки у 1/3 пацієнтів з’являється жовтяниця, багато людей не знають, що хворіють гепатитом В; у 80-90% інфікованих гепатитом В відбувається спонтанне одужання, у решти – гепатит B переходить в хронічну стадію.
  • Фіброз – це результат хронічного запалення, в результаті якого в печінці утворюється рубцева тканина; фіброз свідчить про те, що зараження відбулося давно, може, навіть десятки років назад.
  • Цироз – це 4-я стадія фіброзу, на якій порушується структура тканини печінки, при важкому (декомпенсированном) цирозі страждає функція органу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.